Запишите в 3 столбика слова в present Contlnuous еще в Present Simple или в Past Simple

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Present continuous: I am writing. He is running. They are reading. I am cooking. She is swimming. You are playing. Present Simple: I write. He runs. They read. I cook. She swims. You play Past Simple: I wrote. He ran. They read. I cooked. She swam. You played