Запишыце назоуники у форме множнага лику: спачатку назоунана склону, пасля-роднага. Напрыклад: дно-дны-некальки дноу. Слова: Жывёла, рука, жолуд, ёлка, паданне, задача, вуха, вострау, вечар, бервяно

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
жывёла - жывёлы - некалькі жывёл  рука - рукі - некалькі рук  жолуд - жалуды - некалькі жалудоў  елка - елкі - некалькі елак паданне - паданні - некалькі паданняў  задача - задачы - некалькі задач  вуха - вушы - некалькі вушэй востаў - астравы - некалькі астравоў  вечар - вечары - некалькі вечароў  бервяно - бярвенні - некалькі бярвенняў