Запiшыце назвы (назоунiкi) слоу ЛIСА, МЯДЗЬВЕДЗЬ,ЗАЯЦ, БУКЕТ,ЯБЛЫК,ЁЛКА i як мага боль

Запiшыце назвы (назоунiкi) слоу ЛIСА, МЯДЗЬВЕДЗЬ,ЗАЯЦ, БУКЕТ,ЯБЛЫК,ЁЛКА i як мага больш (прыметнiкау) да iх.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Ліса - рудая. хітрая, маладая, галодная мядзведзь - стары, вялікі, малады, буры, белы, галодны заяц - сыты, швыдкі, белы, малады, вялікі букет - пярэсты, прыгожы, свежы, вялікі, малы яблык - салодкі, кіслы, вялікі, зялёны, чырвоны, смачны елка - высокая, зялёная, прыгожая, роўная, маленькая