Запишыце па-беларуску : Две деревни , два больших задания , три задания , оба брата, обе сестры, полтора столетия , полторы тонны, тридцать два студента , двадцать две ученицы , четвёртым понедельником.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Дзве вёскі, два вялікіх заданні, тры заданні, абодва браты, абедзве сястры, паўтара стагоддзя, паўтары тоны, трыццаць два студэнты, дваццаць дзьве вучаніцы, чацвёртым панядзелкам