Заполни пропуски диалога . прадовец- hello can i help eou. элис- Do you have oranges and bananas ? прадовец- yes , we do . We have______________________________________. элис- they are nice . Is there any juise? прадовец-we hav...

Заполни пропуски диалога . прадовец- hello can i help eou. элис- Do you have oranges and bananas ? прадовец- yes , we do . We have______________________________________. элис- they are nice . Is there any juise? прадовец-we have apple and tomato juise.__________________________________________________. заранее спасибо)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
  A saller: Hello can I help you? Alice:   Do you have oranges and bananas ? A saller: Yes , we do . We have some orange and tomato juice too.   Alice: Give me a packet of tomato juice, please. A saller: Here you are. Alice: Thank you. Bye. A saller: Bye.