Заполни пропуски личными местоимениями him,his,your,hers 1.Ben is in the qarden, Look at............ 2.That`s David and that`s ........... bike. 3.Hello,James. Where is ........... coat. 4.Emma has qot a cat. That cat is .........

Заполни пропуски личными местоимениями him,his,your,hers 1.Ben is in the qarden, Look at............ 2.That`s David and that`s ........... bike. 3.Hello,James. Where is ........... coat. 4.Emma has qot a cat. That cat is ............
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Ответы, в правильном порядке: Him His Your Her
Гость
1. Atoms 2. Simon 3. Riots 4. Dog