Заполни пропуски словами "am,is,are." 1.He______walking. 2.They_______talking. 3.I_______reading. 4.She________writing. 5.You________jumping. 6.We__________making a sandcastle. 7.I________driving a car. 8.She_______painting a p...

Заполни пропуски словами "am,is,are." 1.He______walking. 2.They_______talking. 3.I_______reading. 4.She________writing. 5.You________jumping. 6.We__________making a sandcastle. 7.I________driving a car. 8.She_______painting a picture. 9.You_____playing the piano. 10.They _______watching TV 11 He________singing a song. 12.We _________ dancing.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.is 2.are 3.am 4.is 5.are 6.are 7.am 8.is 9.are 10.are 11.is 12.are
Гость
1) is 2)are 3.)am 4)is 5)are 6)are 7)am 8)is 8)are 9)are 10)are 11)is 12)are