Заполнить пропуски , поставив глагол , данный в скобках, в правильной форме ( в настоящем или прошедшем времени )1) Last year my frieds ( to  go ) -------- to the sea .2) I ( to  travel ) --------- about Great Britain every sum...

Заполнить пропуски , поставив глагол , данный в скобках, в правильной форме ( в настоящем или прошедшем времени ) 1) Last year my frieds ( to  go ) -------- to the sea . 2) I ( to  travel ) --------- about Great Britain every summer . 3) It ( to be ) --------- warm and sunny today. Yesterday it -------- (to be ) rainy and windy. 4)  Yesterday we ( to have ) --------- cheese sandwiches and tea  for breakfast. 5) Helen ( to swim ) --------- in the river every summer.Two years ago she ( to swim ) ------- in the Black Sta
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)went 2)i trawel 3)it will be,it was 4)had 5)Helen swims,she swam...