Заполните предложения. Используйте слова в блок 2. In his childhood he got up ________________? 3. Who can bring me _______________? ...

Заполните предложения. Используйте слова в блок 2. In his childhood he got up ________________? 3. Who can bring me _______________? 4. Do you _________________? 5. I`ll go to the park for___________________? 6. Where are my__________________? glasses. an hour. to feel hapy. a newpaper. late.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2) late 3) a newspaper  4) feel happy 5) an hour 6) glasses
Гость
2. In his childhood he got up _____late___________? 3. Who can bring me ____a newpaper___?  4. Do you ____feel happy_____? 5. I`ll go to the park for__an hour______? 6. Where are my___glasses_____?