Заполните промежутки следующими параметрами: 1.Before the clothes shops closed, eighty people _______ employed there. 1)is 2)are 3)was 4)were 5)have been 6)has been 2.Coffee ______ grown in Brazil. 1)is 2)are 3)was 4)were 5)ha...

Заполните промежутки следующими параметрами: 1.Before the clothes shops closed, eighty people _______ employed there. 1)is 2)are 3)was 4)were 5)have been 6)has been 2.Coffee ______ grown in Brazil. 1)is 2)are 3)was 4)were 5)have been 6)has been 3.Hamlet and Macbeth ______ written by William Shakespeare. 1)is 2)are 3)was 4)were 5)have been 6)has been 4.Jenny is excited because she ______ offered a new job. 1)is 2)are 3)was 4)were 5)have been 6)has been 5.The injured man ______ taken to hospital half an hour ago. 1)is 2)are 3)was 4)were 5)have been 6)has been
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Had been, is, were, was(has been), was