Заполните пропуски местоимениями much, many, little, few. Переведите пред­ложения на русский язык:  1) He is a man of . . .  words.  2) . . .  was said but . . . done.   3)  Say . . . and do . . .  .

Заполните пропуски местоимениями much, many, little, few. Переведите пред­ложения на русский язык:   1) He is a man of . . .  words.   2) . . .  was said but . . . done.   3)  Say . . . and do . . .  .
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) He is a man of few words. 2) Much was said but little done. 3) Say little and do much.