Заполните пропуски нужной формой глагола to be и переведите.He....born in 1985.We....students now.We...good friends at the collge.It.....an interesting book.Who.....absent today.He....a students.What....he. .... he a doctor.The...

Заполните пропуски нужной формой глагола to be и переведите.He....born in 1985.We....students now.We...good friends at the collge.It.....an interesting book.Who.....absent today.He....a students.What....he. .... he a doctor.These.... my pencils.Where....this book it.... on the table.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
HE WAS BORN.... WE ARE STUDENTS. WE ARE GOOD FRIENDS.....IT IS AN INTERESTIND BOOK. WHO IS ABSENT TODAY. HE IS A STUDENT. WHAT IS HE. IS HE A DOCTOR. THESE ARE MY PENCILS. WHERE IS THIS BOOK. IT IS ON THE TABLE.
Гость
1.was 2.are 3.are 4.was 5.is 6.is 7.is 8.is 9.Is  10.are 11.was Он родился в 1985. мы сейчас студенты.Мы хорошие друзья в колледже.Эта была интересная книга. кто отсутствовал вчера. Он студент. кто он. он доктор. это мой карандаш. где эта книга. она на столе.