Заполните пропуски подходящими по смыслу глаголами, поставив их в форму -ing. Wear, give, travel, listen, jog, do, wash, take, work, ask I hate __________ people for money. He enjoys _________ photographs. He started ___...

Заполните пропуски подходящими по смыслу глаголами, поставив их в форму -ing. Wear, give, travel, listen, jog, do, wash, take, work, ask I hate __________ people for money. He enjoys _________ photographs. He started ______ glasses at the age of 9. Her children hate __________ their homework. She prefers _______ to talking. She doesn’t like ________. She is out of breath very fast. They started ___________on this project a month ago. I don’t like _________ up. I would like to have a washing machine. They enjoy ___________ round Europe. I prefer __________ presents to taking them.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 giving 2 taking 3 wearing 4 doing 5 listening 6 jogging 7 working 8 traveling 9 asking