Заполните пропуски полученными словами в нужной форме.Полученные слова написанны большими буквами. Hi Ann, Guess what? I'm staying on a horse ranch in Texas. I ________ a great time. The ranch is fantastic.-HAVE There are six...

Заполните пропуски полученными словами в нужной форме.Полученные слова написанны большими буквами. Hi Ann, Guess what? I'm staying on a horse ranch in Texas. I ________ a great time. The ranch is fantastic.-HAVE There are six horses and three _____________.-PONY My favourite horse is big and white. I love _______________ very much.-SHE Yesterday my grandma asked me to feed the animals. I ____________ them bread and carrots.-GIVE This is the _____________ holiday in my life. See you soon, Nancy-EXCITING
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. am having 2. Ponies 3. her 4. gave 5.  most exciting