Заполните пропуски предлогами,где это необходимо 1)he ussually leaves home early_ the morning and comes back late_night. 2)Lets to_the cinema 3)We usually dont go out_mondays 4)my sister isnt at home she is_school 5)we havent m...

Заполните пропуски предлогами,где это необходимо 1)he ussually leaves home early_ the morning and comes back late_night. 2)Lets to_the cinema 3)We usually dont go out_mondays 4)my sister isnt at home she is_school 5)we havent met_along time.I saw him last time.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) in; - 2) to 3) on 4) at 5) for