Заполните пропуски притяжательными местоимениями в соответствии с лицом глагола. 1. We have _____ English class here. 2. She likes _____ new profession very much. 3. Paul keeps _____ books in the bookcase. 4. I usually go to se...

Заполните пропуски притяжательными местоимениями в соответствии с лицом глагола. 1. We have _____ English class here. 2. She likes _____ new profession very much. 3. Paul keeps _____ books in the bookcase. 4. I usually go to see _____ friends in the evening. 5. They often take _____ students to the excursions.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. our. 2. her. 3. his. 4. my. 5. their.