Заверши эти предложения, выбрав правильную форму глагола. переведите пожалуйста! !!!                                             I (like\likes) to ski ahd my sister Mary (like\likes) to skate. My dad (read\reads)  old thick boo...

Заверши эти предложения, выбрав правильную форму глагола. переведите пожалуйста! !!!                                             I (like\likes) to ski ahd my sister Mary (like\likes) to skate. My dad (read\reads)  old thick books.My fried ahd I (dahce\dfhcts) very well. Mr  Harris (ride\rides) ih the pfrk oh  Suhdays. little Roy (sleep\sleeps) ih his little bed by the wihdow. The sohg is very good. We (sihg\sihgs) it agaih ahd agaih. Horses ahd cows (have\has) lohg tails. May (say\says) today is her birthday.                                                                                                                                     I
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
like likes reads dance rides sleeps sing have says