Завершите предложения с прошедшим временем, простым, и переведите их The plane (land) ten minutes ago We (live) in that house when I was a baby My brothers (not cry) when

Завершите предложения с прошедшим временем, простым, и переведите их The plane (land) ten minutes ago We (live) in that house when I was a baby My brothers (not cry) when he fell of his bike We (walk) to school yesterday She (smail) when she saw me