Завершите второе предложение так, что оно имело аналогичный смысл первого предложения. Пожалуйста помогите 1 This is my first visit to Italy. I’ve ___________________________________________________________ . 2 Your taxi arrive...

Завершите второе предложение так, что оно имело аналогичный смысл первого предложения. Пожалуйста помогите 1 This is my first visit to Italy. I’ve ___________________________________________________________ . 2 Your taxi arrived a moment ago. Your taxi has ____________________________________________________ . 3 The film started before my arrival. When I arrived, the film ___________________________________________ . 4 Would you like me to call back later? Shall ___________________________________________________________. 5 Simone has been learning English for two years. Simone started ___________________________________________________ . 6 I last went to Spain in 1998. I haven’t ________________________________________________________ . 7 After the exam we’ll go for a pizza. When the exam __________________________________________________ . 8 I intend to speak to my boss tomorrow. I’m ____________________________________________________________ .
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 never visited Italy before 2 just arrived 3 has already started 4 you call me later 5 learning English 2 years ago 6 visit Spain since 1998 7 ends we'll go for a pizza 8 visiting my boss tomorrow