Здесь два задания, можете сделать хотя бы одно, но буду очень сильно благодарен, если сделаете всё и правильно.. СЛЮДА И ДЖУЛЬЕТТА! ТЕМА ДЛЯ ВАС, РОДНЫЕ!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
задание 4 : 1. have fallen 2. you known 3. did you 4. met 5. for 6. never 7. since 8. just 9. ever упражнение 5 : 1. They have been married since 1983. 2. We haven` been out for three months already.  3. The first edition of the Guardian was published in 1821. 4. The Guardian is bought by about 400,000 people every day. 5. More than 40,000 people have been killed by road accidents in Europe this year. 6. Bad language isn`t accepted by us on this board.