Здраствуйте помогите пожалуйста ! по англискому языку .Допиши эти предложения , ис

Здраствуйте помогите пожалуйста ! по англискому языку .Допиши эти предложения , используя слова say или says. 1) My frend _____ she likes teddy bears. 2)My parents ______ they like toski. 3) His wife _____ she can skate well. 4) Her husband ____ he can speak English. 5) These boys _____ they play footballtogether. 6) The girl ____ she likes her present.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. says 2. say 3. says 4. says 5.say 5.says