Здравствуйте!эти предложения нужно сделать и с вопросом, и с отрицанием Next week my parents will buy a new TV set. Next year Jack will go the Zoo. Спасибо!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Will your parents buy a new TV set next week? My parents will not buy a new TV set Will Jack go to the Zoo next year? Jack won't go to the Zoo next year