Здравствуйте,помогите пожалуйста с английским .Автор Горячева,3класс.нужен проект про Лондон

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
London draws people from all over the world. Some come on business, some come to study, to work or on holiday. London is naturally a very English city and it is very cosmopolitan, containing goods, food and entertainment, as well as people, from many countries of the world.