Зелёный и жёлтый диалог краткий пересказ на английском ,помоооогите мнее вы моя последняя Надежда...пожаааалуйссстааааааааааааааааааааа

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Winter in Moscow is fairly warm but it's snowing heavily. I spend a lot of time outdoor with my friends skating and skiing. We made a big snowman. Also we threw snowballs. I love winter. And you? Winter in London is warmer than in Moscow. I don't remember when we got snow last time.Weather outside is windy and rainy. I don't like winter because of that. In February the weather will change. We are going to Scotland and there i will be playing football. Hope to win! Выучи кстати русскую грамматику сначала прежде чем браться за другие языки. "Диологи" меня убили