Знайдзице у тэксце роднасныя словы.запишыце их парами па узору.казак-раскажа,......багата у дзеда казак,як зор на небе,як красак на поли.ен раскажа пра шчупака у лясным возеры,яки там сумавау,што увесь аброс мохам.раскажа дзяду...
Знайдзице у тэксце роднасныя словы.запишыце их парами па узору.казак-раскажа,......багата у дзеда казак,як зор на небе,як красак на поли.ен раскажа пра шчупака у лясным возеры,яки там сумавау,што увесь аброс мохам.раскажа дзядуля и пра мядзведзиху з медзвенятами,и пра бабра-дрывасека,и пра шэрую чаплю,што заходзиць у госци да журавау.а летам з лесу дзед прыносиць гасцинцы:шапку суниц,пазуху арэхау ци звярушку жывую.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Pрыносиць гасцинцы:шапку суниц,пазуху арэхау ци звярушку жывую.