Знайти плрщу рівнобедренойі трапеці з боковою стороною 10 см , яка описана біля кола , радіус 4см .Надо очень срочно

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
АВСД - рівнобічна трапеція, де АВ=СД=10см (бо  бічні сторони у рівнобічної трапеції рівні), а ВС та АД - це основи трапеції. В трапецію можна вписати коло, якщо сума довжин основ рівна сумі довжин бокових сторін, тобто АВ+СД= ВС +АД10+10=ВС+АДВС+АД=20 Формула визначення радіуса вписаного в трапецію кола: r = h/2, де r - це радіус кола, а h - це висота трапеції h=2* r=2*4=8см  Формула площі через основи та висоту: S = (ВС + АД)· h/2 Раніше ми знайшли, що ВС+АД=20см, що і підставимо у формулу: S = 20· 8/2 S =80 см² Відповідь: площа трапеції, яка описана навколо кола = 80 см²