Знайти сторону ромба, якщо його діагоналі дорівнюють 2 см і 4 см

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
АВСД-ромб АС,ВД- діагоналі АС=2см ВД=4см т.О- точка перетину діагоналей. за властивостями діагоналей ромба в точці перетину вони діляться пополам. отже АО=ОС=1см ВО=ОД=2см. із трикутника АВО знайдемо сторону ВА. так як <АОВ =90° то цей трикутник прямокутний. АО,ВО - катети АВгіпотенуза. за теор.піфагора АВ^2=АО^2+ВО^2 АВ^2=1^2+2^2 АВ^2=5 АВ=корінь із 5.