Зебра – копытное тварина, так як у неї на ногах є копита. Це тварина схоже на коня, тільки грива у неї густа та коротенька, а шкура з смугастим малюнком. Хвіст закінчується пензликом з волосся. Довжина тіла до 2,4 м.
Зебри мають добре розвинений зір і слух. Живуть в саванах Африки. Тримаються табунами до 30 голів.
Харчуються травою, часто пасуться з жирафами, так як ті раніше помічають небезпеку і попереджають стадо. Зебрами доводиться багато пересуватися у пошуках корму. Вони швидко бігають, їх швидкість складає 80 км/ч.
Маленькі жеребчики запам'ятовують свою маму по смужках і тому не втрачаються. Виявляється, кожна зебра має свій малюнок смужок, який не повторюється. На дитинчат часто нападають гієни, і тоді лошат оточують тісному стіною дорослі зебри і захищають їх зубами і копитами. Тому хижаки воліють підстерігати одиночних тварин.
Людина винищував зебр з-за красивою шкури. Чисельність їх різко скоротилася. Деякі види зебр занесені в Червону книгу.
Зебра не одомашнивается, але в неволі живе і дає потомство. З метою збільшення і збереження чисельності цих тварин їх намагаються переселити в інші місця. Так, в заповіднику Асканія-Нова (Україна), де ковилові степи, зебри після переселення прижилися.