Учебное пособие: Образ головного персонажу роману Панаса Мирного "Хіба ревуть воли, як ясла повні" Чіпка Варениченко
План заняття №
Тема заняття:
Головний персонаж роману Чіпка Варениченко - "пропаща сила". Система образів другого плану в романі (семінар). Жіночі образи (Мотря, Галя, Христя), їх роль у творі. Образи Грицька й Максима. Жанр і художні особливості роману. Проблематика твору
Мета заняття:
Навчальна -
Ознайомити студентів з першим соціально-психологічним романом, розкрити образ головного героя Ничипора Варениченка. Розкрити соціальні та психологічні причини бунтарства Чіпки.
Виховна -
На прикладі еволюції Чіпки: від правдошукацтва до розбійництва виховувати порядну та відповідальну особистість
Розвиваюча -
Розвивати почуття відповідальності людини перед рідними, перед батьківщиною, розвивати аналітичне мислення і творчі здібності студентів
Вид заняття: семінар
Форма проведення заняття: диспут, евристична бесіда
Міжпредметні зв’язки: забезпечуючі, Історія України, Теорія літератури; забезпечуваніУкраїнська література.
Методичне забезпечення:
опорні конспекти, питання для закріплення матеріал, текст роману
Література:
Гончар О. Перший симфоніст української прози: Панас Мирний // Гончар О. Письменницькі роздуми. - К., 1980.
Грицай М. Панас Мирний: Нарис життя і творчості. - К., 1986.
Єфремов С. Панас Мирний // Єфремов С. Історія українського письменства. - К., 1995.
Погребенник В. Панас Мирний // Українська мова та література. - 1998. - № 21 - 24.
Черкаський В. Художній світ Панаса Мирного. - К., 1989.
Технічні засоби навчання: кодоскоп, комп’ютер
ХІД ЗАНЯТТЯ
1. Організаційний момент
1.1 Привітання студентів
1.2 Підготовка аудиторії до заняття, перевірка наявності студентів
2. Ознайомлення студентів з темою та навчальними цілями заняття (план заняття)
Робота над образами роману Мирного П. та Білика І. "Хіба ревуть воли, як ясла повні?", пов'язуючи всіх їх з головним героєм.
3. Мотивація навчання
1. Що ви довідалися про роль Шевченкового "Кобзаря" в долях Івана й Панаса Рудченків?
--> ЧИТАТЬ ПОЛНОСТЬЮ <--