1.Ад наступных слой утварыце складаныя словы. 2.З утворанамі словамі складзіце ск?

1.Ад наступных слой утварыце складаныя словы. 2.З утворанамі словамі складзіце ск??зы. словы:круглы і твар,чорны і рабочы,добры і душа,новы-Полацк,пяць і паверх
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Круглатвары, чорнарабочы, дабрадушны, наваполацкі,пяціпавярховы. -Круглатварая дзяўчына ўусміхалася,гледзячы на мяне. - Чорнарабочых у краіне - відзьмо нявідзьмо. -"Міхась такі дабрадушны!" - сказала Яна Пецю. -Наваполацкая зямля багатая на таленты.  - Пяціпавярховы дом нядаўна пабудавалі ў горадзе.