1)Choose the correct answer: I'll be surpused if Tom ... . а)will phone b)phones c)would phone d)phoned 2)He ... happy if he wins his mext

1)Choose the correct answer: I'll be surpused if Tom ... . а)will phone b)phones c)would phone d)phoned 2)He ... happy if he wins his mextmatch. a)will be b)is c)would be d)was 3)We'll be late if we ... . a)wont hurry b)dont hurry c)wouldnt hurry d)didnt hurry 4)If he ...(run) he'll get there in time. 5)If it ... (stop) snowing we can go out. 6)Tell Mary to ring me up if you ... (see) her. 7)If I ... (be) rich, I ... (have) a yacht. 8)If she ... (not go) so late, she ... (not be) tired. расширенный ответ именно здесь
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2)он ... счастлив, если он выигрывает свой матч мпкснт. а)будет б) C)будет D)был 3)мы опоздаем, если мы ... . а)не спешите б)не спешите в)не спешите Д)не спешите 4)Если он ...(запустить) он все равно успею. 5)Если он ... (стоп) снег мы можем выйти. 6)скажи Мэри, чтобы кольцо меня если вы ... (видеть) ее. 7)Если я ... (быть) богатым, я ... (имеем) яхте. 8)если она ... (не идут) так поздно, она ... (не быть) устал.