1) Mr Adams doesn'n work on Monday ......? 2) Mr Adams works on Tuesday.....? Вставте хвостики в конце каждого предложения.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Mr Adams doesn'n work on Monday, does he? Mr Adams works on Tuesday, doesn't he?
Гость
1does he?2does he?))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))