1. Распределите следующие слова по темам Parts of the body Seasons Town/ City Holidays Weather Windy, knee, summer, invite, chin, mall, storm, November, lip, January, rainbow, tooth, birthday cake, neck, autumn, church...

1. Распределите следующие слова по темам Parts of the body Seasons Town/ City Holidays Weather Windy, knee, summer, invite, chin, mall, storm, November, lip, January, rainbow, tooth, birthday cake, neck, autumn, church, Tuesday, cracker, bridge, guest, pavement, foggy, decorate, railway station, sun.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Parts of the body: knee, chin, lip, tooth, neck Seasons: summer, November, January, autumn Town/City: mall, church, bridge, pavement, railway station Holidays: invite, birthday cake, cracker, guest, decorate Weather: windy, storm, rainbow, foggy, sun