1) Составь из этих слов предложения и напиши их. 1) in the afternoon/to help mum/I like. 2)to ride bikes/like/they. 3)at school/in the afternoon/we are. 4) feed/ my cat/ in the afternoon/ I. 2) Вставь в предложения нужные место...

1) Составь из этих слов предложения и напиши их. 1) in the afternoon/to help mum/I like. 2)to ride bikes/like/they. 3)at school/in the afternoon/we are. 4) feed/ my cat/ in the afternoon/ I. 2) Вставь в предложения нужные местоимения. 1) Jack is a pupil,he_ is a good pupil. 2) Granny Sue is old, ---------- is from Paris. 3) Olga and I are happy, ----------- ate not sad. 4)Pip is a chimp, ----------- is funny. 5) Dick and Liz are from London, --------- are students. 6)My name is Mark, ---------- am a pupil. 3) Прочитай рассказ о Бинго и отметь предложения после текста,которые верны. I am Bingo.I am a little red dog.I like milk and bones.They are good.My little blue plate is on the floor by the door.My bones are in it .I am happy. 1) Bingo is a little cute cat. 2)Bingo is red. 3) Bingo is in the park. 4)Bingo is not sad. Помогите плиз очень надо
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Прочитай рассказ о Бинго и отметь предложения после текста, которые верны.Я Bingo.I я немного красного dog.I, как молоко и bones.They являются good.My маленький синий пластина на полу костей door.My в нем .Я рад.1) Бинго маленький милый кот.2) Бинго красный.3) Бинго в парке.4) Бинго это не печально