1. Вищим органом влади в Українській козацькій державі була А Генеральна (військова) рада Б Старшинська рада В Генеральна військова канцелярія Г кошова рада 2. Із якою державою гетьман І. Виговський уклав Гадяцький договір? А М...

1. Вищим органом влади в Українській козацькій державі була А Генеральна (військова) рада Б Старшинська рада В Генеральна військова канцелярія Г кошова рада 2. Із якою державою гетьман І. Виговський уклав Гадяцький договір? А Московське царство Б Річ Посполита В Шведське королівство Г Кримське ханство 3. У якому році відбулася Конотопська битва між українсько-татарсько-польським та московським військами? А 1657 р. Б 1658 р. В 1659 р. Г 1660 р. 4. Територіальний поділ козацької України на Лівобережну і Правобережну був політично закріплений виникненням двох окремих гетьманатів А у 1662 р. Б у 1663 р. В у 1664 р. Г у 1665 р. 5. За якими статтями українські землі та міста були вперше проголошені володіннями московського царя? А Батуринськими Б Переяславськими В Московськими Г Глухівськими 6. Під чиєю владою перебувала Запорозька Січ у 1667—1686 рр.? А Московської держави Б Речі Посполитої В Московської держави та Речі Посполитої Г Османської імперії 7. У якому році козацька рада неподалік міста Корсуня схвалила рішення П. Дорошенка щодо прийняття протекції турецького султана? А 1665 р. Б 1669 р. В 1675 р. Г 1676 р. 8. Що стало поштовхом до прийняття польським сеймом у 1699 р. ухвали про ліквідацію козацького війська на Правобережній Україні? А початок козацького повстання під проводом С. Палія Б укладення між Річчю Посполитою та Османською імперією Карловацького перемир’я В похід І. Мазепи на Правобережжя Г укладення українсько-московських Коломацьких статей 9. Слобідські полки в адміністративному та військовому відношенні підпорядковувалися А лівобережному гетьману Б слобідському гетьману В бєлгородському воєводі Г кошовому отаману Запорозької Січі 10. Яка подія перекреслила плани гетьмана І. Мазепи на визволення Гетьманщини з-під влади московського царя? А повстання під проводом С. Палія Б знищення московськими військами Батурина В Полтавська битва Г підписання Коломацьких статей 11. Автором козацьких літописів був А Г. Сковорода Б С. Величко В І. Григорович-Барський Г В. Боровиковський 12. Найбільше споруд у стилі козацького бароко в Україні було збудовано в період правління гетьмана А І. Самойловича Б І. Мазепи В І. Скоропадського Г К. Розумовського 13. Установіть відповідність між станами Лівобережної Гетьманщини 60—80-х рр. XVII ст. та їхніми характеристиками. 1 Козацька старшина 2 Українська шляхта 3 Міщанство 4 Селянство А Напівпривілейований стан, що мав права і привілеї на самоврядування, становий суд, заняття ремеслами, промислами й торгівлею, але був зобов’язаний сплачувати податки та виконувати повинності на користь держави Б Привілейований стан; виокремився з козацтва й посідав панівне становище, мав політичну владу, землі та маєтності, що отримувалися за службу В Непривілейований стан, який унаслідок Національно-визвольної війни здобув особисту свободу Г Привілейований стан, який був особисто вільним, звільнявся від усіх державних податків і повинностей, крім несення військової служби власним коштом Д Привілейований стан, що посідав панівне становище в суспільстві. Швидко злився з козацькою старшиною внаслідок поширення на неї старшинських прав і привілеїв 14. Установіть послідовність подій. А Білоцерківський договір Б Зборівський договір В Андрусівське перемир’я Г Гадяцька угода 15. Які з названих воєводств мали увійти до складу Московського царства за Гадяцькою угодою 1658 р.? (Виберіть три правильні відповіді.) 1 Чернігівське 2 Брацлавське 3 Волинське 4 Київське 5 Подільське 6 Руське 7 Белзьке
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.А) Генеральна (військова) рада; 2.Б) Річ Посполита 3.Б) 1658 р. 4.А)1662 р. 5.В) Московськими 6.В) Московської держави та Речі Посполитої 7.Б) 1669 р.