1. Вставьте подходящие глаголы в форме Present Simple или present continuous.teach have (2) drive leave. It's 17,

1. Вставьте подходящие глаголы в форме Present Simple или present continuous.teach have (2) drive leave. It's 17,30am. Suzanne Wells is in her kitchen at home.She (1)....... breakfast.She(2).... breakfast at this every morning.She (3)...... home at 8.30am every day and(4)...... to work.Suzanne is a teacher.She(5)...... at a school in Canberra.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1is having 2has 3leaves 4drives 5teaches