1) Вставьте слово: People who watch a sporting event are .......... Варианты: A) spectrators B) Lookers C) Watchers D) Observers 2) Вставьте слово: In British schools, pupils can buy shacks and stationery at the ........ shop. ...

1) Вставьте слово: People who watch a sporting event are .......... Варианты: A) spectrators B) Lookers C) Watchers D) Observers 2) Вставьте слово: In British schools, pupils can buy shacks and stationery at the ........ shop. варианты: A) Tack B) Truck c) trick d) Tuck
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Lookers                              2) trick Ну как-то так