1.      Выберите английские эквиваленты для слов , стоящих в скобках:1.The performance(начался) at 5 o’clock.a)has begun  b) began  c) was beginning2  I ( неперевел  ) this text yet.a)was not translating  b) have not translated...

1.      Выберите английские эквиваленты для слов , стоящих в скобках: 1.The performance(начался) at 5 o’clock. a)has begun  b) began  c) was beginning 2  I ( неперевел  ) this text yet. a)was not translating  b) have not translated  c) did not translate 3. ( Умеетли   ) your mother speak French?. a)  can  b) may  c) must 4.  ( Кто-то   ) rang your brother up. a)somewhere  b) everybody  c) somebody   5. What language do you speak ( лучше   ), English or German ? a) better  b) worse  c) best
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
b) began b) have not translated a) can c) somebody a)better