1. Яка сполука є гідратом кислотного оксиду N2O5? А) HNO2; B) HNO3; Б) NH3∙H2O; Г) NH4NO3. 2. Укажіть сполуку, що дає якісну реакцію на сульфат-іон: А) НСl; ...
1. Яка сполука є гідратом кислотного оксиду N2O5? А) HNO2; B) HNO3; Б) NH3∙H2O; Г) NH4NO3. 2. Укажіть сполуку, що дає якісну реакцію на сульфат-іон: А) НСl; B) BaCl2; Б) Cu(OH)2; Г) Na2SO3. 3. Сировиною для виробництва скла є: А) SiO2; B) SO3; Б) CO2; Г) N2O5. 4. Укажіть, які властивості проявляють оксид і гідроксид алюмінію: А) кислотні; В) основні; Б) амфотерні; Г) окисні. 5. Укажіть метал з найбільшою температурою плавлення: А) алюміній; В) залізо; Б) золото; Г) цезій. 6. Укажіть сполуку, яка утворюється внаслідок узаємодії заліза з водою: А) Fe2O3; В) Fe(OH)2; Б) Fe(OH)3; Г) FeO. 7. Укажіть сполуки, які спричиняють тимчасову твердість води: А) Na2SO4; В) МgSO4; Б) Mg(HCO3)2; Г) Ca(HCO3)2. 8. Укажіть особливості будови атомів металів: А) у металів на зовнішній оболонці невелика кількість електронів (від одного до трьох); Б) у металів на зовніщній оболонці чотири й більше електронів; В) менші радіуси атомів порівняно з неметалами; Г) більші радіуси атомів порівняно з неметалами. 9. Встановіть генетичну послідовність сполук: А) Р2О5; Б) Р; В) К3РО4; Г) Н3РО4. 10. Встановіть відповідність формули й назви добрив: 1) NaNO3 А) Фосфоритне борошно 2) NH4NO3 Б) Подвійний суперфосфат 3) Са3(РО4)2 В) Натрієва селітра 4) Са(Н2РО4)2 Г) Амоніакова селітра Д) Простий суперфосфат 11. Укажіть відповідність реагентів і продуктів реакції: 1) Fe + H2O → A) Fe2(SO4)3 2) Fe2O3 + H2SO4 → Б) FeSO4 + H2 3) Fe(OH)2 + H2SO4 → В) Fe2(SO4)3 + H2O 4) Fe + H2SO4 → Г) FeSO4 + H2O Д) Fe3O4 + H2 12. Допишіть рівняння реакції та підберіть коефіцієнти методом електронного балансу: Сu + HNO3 (розб.) → NO + …
Ответ(ы) на вопрос:
1-В, 2-В, 3-А, 4-Б. 5-Г, 6-Г, 7 – Г,Б, 8– А,Г, 9 – Б-А-Г-В 10 – 1)-В, 2)-Г, 3)-А, 4)-Б 11 – 1)-Д, 2)-В, 3)-Г, 4)-Б 12 8HNO3 + 3Cu = 3Cu(NO3)2 +2NO + 4H2O 3|Cu [0] -2e = Cu[+2] | восстановитель, окисление 2| N[+5] +3e = N[+2] | окислитель, восстановление примечание: в квадратных скобках, например [-2] - дана степень окисления атома