10 предложеней в страдательном залоге с переводом помогите пожалуйста это очень очень срочно дам 50 баллов

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I have been asked to bring it ti you My house was built 3 years ago Mistakes are made every day My room is being decorated The door was opened  The house was cleaned He was seen yesterday near a bus station This book will be sent  tomorrow The book was written 10 years ago I'm always asked to do something