100 баллов раскрыть глагол и поставить глагол в нужное время 1)THEY (TO LISTEN) TO MUSIC NOW 2)

100 баллов раскрыть глагол и поставить глагол в нужное время 1)THEY (TO LISTEN) TO MUSIC NOW 2)I(TO WATCH ) TV YESTERDAY AT 5 OCLOCK 3)WE (TO PLAY) TENNIS EVERY WEEK SHE(TO GO) TO LONDON NEXT SUMMER
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. they are listening to music now 2.I was watching TV 5 o'clock yesterday 3.We play tennis every week She is going to London next summer.