1,2 задание даю 20 баллов пожалуйста !!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)red shoes,orange blouse and white shirt,socks,brown tights,white skirt ,black boots 2)Betty is going to wear white skirt,brown tights,white blouse and red shouse Bill is going to wear black boots,black trousers,white shirt,socks
Гость
1. (судя по заданию вещи нужно раскрасить и написать по образцу, непонятно только почему они все красные, ну да ладно) red shoes (красные туфли) pink shirt (розовая рубашка) white blouse (белая блузка) green socks (зеленые носки) red tights (красные колготы) purple skirt (фиолетовая юбка) brown boots (коричневые ботинки) 2. Bettie was dressed by a pink blouse, a violet skirt and red shoes. Bill was dressed by black trousers, white shirt and brown boots.