15 предложений на английском о новогодних каникулах плиз!!! срочно!! пожалуйста

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Celebrated with my (family, friends на ваш выбор) New Year. 2. We went to guests, we went home at 6 a.m. 3. We ate many different foods. 4. We watched tv, when the President spoke. 5. We set off fireworks. 6. We don't go to school, we had holidays. 7. New Years is soon and we have to buy someone a present.