1.Do you have anyrights? Complete the table with your answers. Rights at home Rights at school Rights in the street2 What other rights would you like tohave?3 What would you do if you saw one of your classmates cheating4 Do you...

1.Do you have anyrights? Complete the table with your answers.  Rights at home  Rights at school  Rights in the street 2 What other rights would you like tohave? 3 What would you do if you saw one of your classmates cheating 4 Do you think it s a goodidea to give money to homeless peoplein the street?  5 Some teenagers won t accept someone who looks different or who is of a different ethnic origin. how do you feel about this? how would you react?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Есть ли у вас anyrights? Заполните таблицу с ответами. Права дома Права в школе Человека на улице 2 какие еще права вы хотели бы иметь? 3 Что бы вы сделали если бы вы увидели один из ваших одноклассников обмана 4 вы думаете, что это goodidea давать деньги бездомным народомв улице? 5 некоторые подростки выиграл " t принять кого-то, кто выглядит по-другому, или кого другого этнического происхождения. как вы относитесь к этому? как бы вы отреагировали?