1.do you invite your freind to your birthday? 2.do you send a postcard tj your freind? 3.do you send an invitation to your freind?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Do you invite your freind to your birthday? - Yes, I do. 2. Do you send a postcard to your freind? - No, I don't. 3. Do you send an invitation to your freind? - Yes, I do.