1)Hockey ...in winter a) was played b) are played c) is played 2) if I had the money,I...that car.a) buy b) would buy c) will buy 3) My brother ...his face every morning.a)washed b) wash c) washes . 4)It usually ... Me ten mi...

1)Hockey ...in winter a) was played b) are played c) is played 2) if I had the money,I...that car.a) buy b) would buy c) will buy 3) My brother ...his face every morning.a)washed b) wash c) washes . 4)It usually ... Me ten minutes to get to the Post Office.a) takes b) took . 5) Alex ... To Moscow next week. a)will bi sent b) was sent c) have to. Пожалуйста помогите выбрать правильный ответ с переводом!!) Умоляю)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 c В хоккей играют зимой 2 b Если бы у меня были деньги,я бы купил машину 3 c мой брат умывается ( лицо) каждое утро 4a Добраться до почты занимает у меня 10 минут 5 a Алекса отправят в  москву на след неделе
Гость
1) с 2) б 3) с 4) а 5) а