1.Mrs.Simpson.. ...maths A.teach.B.teaches.C.teaching 2......Ann and Tina like pizza? A.Does. B.Do.C.Can 3.Look at Sam!He .... with his toys. A plays.B.is playing.C.playing 4.What. .. she doing? A.does.B.has.C.is. 5.Tom plays ...

1.Mrs.Simpson.. ...maths A.teach.B.teaches.C.teaching 2......Ann and Tina like pizza? A.Does. B.Do.C.Can 3.Look at Sam!He .... with his toys. A plays.B.is playing.C.playing 4.What. .. she doing? A.does.B.has.C.is. 5.Tom plays on his computer. .. the afternoon. A.in.B.on.C.at 6.How often ... they do the shopping? A.are.B.does.C.do ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1B 2A 3B 4A 5B 6A вот так
Гость
1)в 2)в 3)с 4)а 5)а 6)с 6 неуверена