1)У людини карі очі. Скільки і які генотипи можуть бути в людини з таким фенотипом: а) один генотип АА; б) три генотипи АА, Аа, аа; в) два генотипи АА і Аа; г) один генотип аа. 2) До відхилення від розщеплення за фенотипом 3:1 ...

1)У людини карі очі. Скільки і які генотипи можуть бути в людини з таким фенотипом: а) один генотип АА; б) три генотипи АА, Аа, аа; в) два генотипи АА і Аа; г) один генотип аа. 2) До відхилення від розщеплення за фенотипом 3:1 у гібридів [latex]F_2[/latex] при моногібридному схрещуванні призводять: а) наявність летальних алелів; б) кодомінування; в) проміжне успадкування; г) незалежне комбінування алелів. 7) У гороху посівного жовте забарвлення насіння домінує над зеленим. Визначте генотипи батьківських форм, якщо в потомстві отримали 50% рослин із жовтим і 50% із зеленим кольором насіння. З гібридного насіння вирощено: 118 рослин із зеленим та 363 - з жовтим кольором насіння. Скільки рослин серед усіх [latex]F_2[/latex] є гетерозиготами? 8) Жінка з карими очима й світлим волоссям вийшла заміж за чоловіка, який має блакитні очі й темне волосся. Віодомо, що в батьків дружини світле волосся, але в батька очі карі, а в матері -блакитні. У батьків чоловіка очі блакитні, але в матері волосся світле, а в батька - темне. Визначте генотипи всіх згаданих осіб. Який фенотип можуть мати діти від цього шлюбу?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) В 2) Г 7) А - алель гена жовтого забарвлення насіння а - алель гена зеленого забарвлення насіння   Р   Аа  х  аа G  A  a     a F1   Aa      aa За фенотипом - 1:1 За генотипом - 1Аа:1аа   За фенотипоп спостерігаємо розщеплення 3:1 (в другій чатсині задачі). Таке розщеплення характерне для моногібридного схрещування двох гетерозигот, які дають чотирьох різних потомків, з яких двоє є гетерозиготами. (118+363)/2=240,5 В-дь: Аа, аа;  240,5.   8) А - алель гена карих очей а - алель гена блакитних очей В - алель гена темного волосся b - алель гена світлого волосся   P   Aabb    x     aaBb G    Ab               aB       ab                ab F1   AaBb Aabb aaBb aabb За фенотипом - 1темне волосся, краі очі : 1 темне волоося блакитні очі : 1 світле волосся карі очі : 1 світле волосся блакитні очі За генотипом - 1AaBb : 1Aabb : 1aaBb : 1aabb