1)What is Wimbledon famous for? 2)Why did the Club allow people to play tennis on the lawns? a)because nobody liked the game of croquet. b)because the Club needed money. c)because it was fashionable to play tennis 3)Why wa...

1)What is Wimbledon famous for? 2)Why did the Club allow people to play tennis on the lawns? a)because nobody liked the game of croquet. b)because the Club needed money. c)because it was fashionable to play tennis 3)Why was there surprise and boubt in 1884? a)because women were allowed to play. b)because women players wore long skirts. c)because the ladies played well in their long skirts.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)English football club from London 2) b 3)b 1) чем славиться Уимблдон ? 2) Почему Клуб позволить людям поиграть в теннис на газонах? а) потому что ни кому не понравилась играть в крокет. б) потому, что клуб нуждается в деньгах. в) потому что это было модно играть в теннис 3) Почему там удивлять и boubt в 1884 году? а) потому что женщинам было разрешено играть. б) потому, что женщины игроки носили длинные юбки в) потому что дамы играли хорошо в длинных юбках.