1)Who came to school by bus today? 2)Who watched an interesting film yesterday ? 3)Who helped parents clean the flat yesterday ? 4)Who had a party yesterday ? 5)Who phonetd granny  yesterday ? 6)Who went to the sea last year? 7...

1)Who came to school by bus today? 2)Who watched an interesting film yesterday ? 3)Who helped parents clean the flat yesterday ? 4)Who had a party yesterday ? 5)Who phonetd granny  yesterday ? 6)Who went to the sea last year? 7)Whj dog some very good marks in Englash last week?  Помогите,пожалуйста с аглиским )))****,,,,,
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)Кто приехал в школу на автобусе сегодня? 2)Кто посмотрел интересный фильм вчера? 3)Кто помог родителям убраться в квартире вчера? 4)У кого была вечеринка вчера? 5)Кто звонил бабуле вчера? 6)Кто поехал на море в прошлом году? 7)
Гость
my friends came to school by bus today. my brother watched an interesting film yesterday. I helped parents to clean the flat yesterday. our teacher had a party yesterday. mr brown phoned granny yesterday. my parents went to the sea last year.